

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 11.2896 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1360
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.24964 | $2.49640 |
| 25 | $0.24200 | $6.05000 |
| 50 | $0.23459 | $11.72950 |
| 100 | $0.22741 | $22.74100 |
| 300 | $0.22179 | $66.53700 |
| 500 | $0.21630 | $108.15000 |
| 1000 | $0.19065 | $190.65000 |
| 3000 | $0.18169 | $545.07000 |
| 5000 | $0.17315 | $865.75000 |
| 10000 | $0.16500 | $1650.00000 |
